11212212121212

Obchodzony 21 marca Dzień Kolorowej Skarpetki to inaczej Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa. Dzień 21 marca zwiastuje bowiem nie tylko przyjście kalendarzowej wiosny, ale także narodziny ludzi niezwykłych. Data ta, wiąże się też z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, które mają na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.
My także przyłączyliśmy się do tej wspaniałej akcji. W środę, 20 marca uczniowie oraz nauczyciele przyszli do szkoły w kolorowych skarpetkach nie do pary, solidaryzując się z osobami mającymi Zespół Downa. Pan Krzysztof Sikora, inicjator obchodów Dnia Kolorowej Skarpetki, który pracuje z osobami z Zespołem Downa, przygotował krótką prezentację dotyczącą swoich podopiecznych. Ostatnim punktem spotkania na sali gimnastycznej było sfotografowanie wszystkich stóp, a właściwie stworzenie galerii kolorowych skarpetek. Mamy nadzieję, że obchody tego dnia na zawsze przyjmą się w naszej szkole.

skarpetki honey bear

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors