11212212121212

XV Międzygminny Konkurs Gwary „Nasza śląsko mowa”.

9 kwietnia w naszej szkole spotkaliśmy się na XV Międzygminnym Konkursie Gwary „Nasza śląsko mowa”. Brało w nim udział sześć szkół z dwóch gmin: SP Raszczyce, SP Adamowice, SP Lyski, SP Rzuchów, SP Pogrzebień i SP Pstrążna. Ocenialiśmy uczniów w kategorii wiersz-monolog i piosenka. Wśród kategorii wiersz-monolog I miejsce zdobyła Oliwia Fura z SP w Rzuchowie, II miejsce Dominik Gembalczyk z SP w Pogrzebieniu, a miejsce III zdobyła uczennica naszej szkoły Kamila Szewczyk. Natomiast w kategorii piosenka komisja przyznała trzy pierwsze miejsca uczestnikom – SP Raszczyce – Hanna Badura, SP Rzuchów – Hanna Twardzik i Ewelina Piela oraz SP Pogrzebień – Alicja Siedlaczek. Naszą szkołę w kategorii wiersz – monolog reprezentowali: Klara Bober, Marcin Świdergoł, Nicolle Bauerek, Kamila Szewczyk i Denis Szczepara. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu zdobytych miejsc i wysokiego poziomu, zapraszając jednocześnie do naszej szkoły w przyszłym roku.

Zwycięzcy konkursu w kategorii wiersz – monolog oraz piosenka
Zdobywczyni III nagrody – Kamila Szewczyk
Występ Klary Bober
Występ Marcina Świdergoła

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors