11212212121212

Wystawa z okazji 100 rocznicy wybuchu I powstania śląskiego

W sierpniu tego roku obchodzić będziemy 100 rocznicę wybuchu pierwszego powstania śląskiego. Z tej to okazji, wielki pasjonat historii Polski – ksiądz Grzegorz Bracik wraz z Panią Dyrektor, zorganizowali wspaniałą wystawę na dolnym korytarzu naszej szkoły. Składa się ona z wielu pamiątek, zdjęć, dokumentów, map w tym oryginalnych z 1919 roku oraz z lat późniejszych. Na wystawie zobaczyć można także broń, czy też autentyczny strój powstańca. Aby jeszcze bardziej przybliżyć naszym uczniom dzieje powstań i przebieg plebiscytu, ksiądz Grzegorz osobiście oprowadzał dziś, tj. 29 kwietnia naszych uczniów po wystawie. Przygotował też dla nich multimedialną prezentację dotyczącą broni.

Wystawa z okazji 100 rocznicy wybuchu I powstania śląskiego
Kamila w stroju sanitariuszki
Prelekcja księdza Bracika
Prelekcja dla uczniów klasy I

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Font size
Colors