11212212121212

” Nie ma pasażerów na statku kosmicznym Ziemia. Wszyscy jesteśmy załogą” Marshall McLuhan

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. W tym dniu politycy i działacze na rzecz środowiska wspólnie zastanawiają się nad sposobami ochrony naszej biednej planety. Organizuje się różnego rodzaju happeningi, konferencje i debatuje nad przyszłością planety Ziemia. My także przyłączyliśmy się do celebrowania tego święta. 10 maja zorganizowany został w naszej szkole apel, przygotowany przez uczniów klasy IV pod okiem pana Krzysztofa Sikory. Czwartoklasiści, poprzebierani w stroje postaci z bajek, starali się zachęcić nas wszystkich do „ekologicznego” sposobu życia. Wszyscy bohaterowie bajek, w tym Shrek i Fiona , Pinokio, Śnieżka, Kapturek, czy Smurfy, przypomnieli nam jak segregować śmieci, czy zdrowo się odżywiać, nie szkodząc przy tym naszej planecie. Dzieciaki przygotowały też komiksy, których głównym zadaniem było ukazanie szkodliwości palenia papierosów. Można je jeszcze zobaczyć i poczytać odwiedzając świetlicę szkolną. Na zakończenie apelu uczniowie klasy IV odśpiewali ekologiczny „protestsong”. Mamy nadzieję, że przeprowadzając podobne akcje, zachęcimy najmłodsze pokolenie Polaków do dbania o naszą planetę.

Uczennice klasy IV tuż przed apelem…

Wspólne odśpiewanie proekologicznej piosenki…
Czerwony Kapturek zachęca kolegów i koleżanki do dbania o przyrodę…
Śnieżka zamierzająca posegregować śmieci…

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors