11212212121212

13 maja w szkolnej bibliotece w ramach Tygodnia Bibliotek we współpracy z Biblioteką Publiczną, uczniowie klas I – VIII brali udział w  szkolnym konkursie pięknego czytania. Klasy młodsze czytały fragmenty książki „Dzieci z leszczynowej górki”, uczniowie klas IV – VI  – „Skrzynia władcy piorunów”, natomiast klasy najstarsze fragmenty „Kalamburki”. Komisja w składzie Beata Nowok i Anna Maciaszek oceniała między innymi modulację głosu i płynność czytania. Poziom czytania był bardzo wysoki poczynając od klasy pierwszej po ósmą. Trudno było komisji wyłonić najlepszych, dlatego panie postanowiły przyznać miejsca z każdej klasy jednemu z uczniów. Klasy reprezentowała grupa trzech uczniów. Po dwóch godzinach „przesłuchiwań” komisja wyłoniła najlepszych z najlepszych. Oto oni: Jakub Depta, Szymon Lampka, Nicolle Bauerek, Aleks Cichecki, Jagoda Zalas, Marta Grzenik i Andżelika Kura. Ogromnie cieszymy się, że poziom umiejętności pięknego czytania w naszej szkole jest tak wysoki. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy, aby książka towarzyszyła Wam przez całe życie jako najlepszy przyjaciel. Nagrody i dyplomy zostaną rozdane na apelu szkolnym.

Ostatnia powtórka przed konkursem…
Uczennice klasy VII przygotowują się do”testu” z czytania

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors