11212212121212

„Zdrowie jest tym czynnikiem, który daje poczucie, iż właśnie jesteśmy w najlepszym okresie naszego życia” Franklin Adams (pisarz amerykański)

24 maja, z inicjatywy pani pedagog, zorganizowany został w naszej szkole Dzień Zdrowia. W tym dniu obowiązywały nas stroje w kolorze zielonym. Uroczystość rozpoczęła się prelekcją pani Iwony Pierchały. Dotyczyła ona udzielania pierwszej pomocy. Pani Iwona przypomniała uczniom wszystkie procedury, które obowiązują osoby ratujące życie. Po szkoleniu nadszedł czas na konkurencje sprawnościowe, ale nie tylko. Każda z klas zaprezentowała swój plakat, którego tematem przewodnim było zdrowie. Kolejnym zadaniem, z jakim przyszło się zmierzyć naszym dzieciom był „tematyczny” rebus. Wśród konkurencji sprawnościowych znalazły się: wyciskanie soku z cytryny, obieranie jabłek oraz jedzenie jogurtów na czas. Bezapelacyjnymi zwycięzcami wszystkich konkurencji okazali się uczniowie klasy VII. Gratulujemy! Nagrodą był talerz pełen owoców. Otrzymały go wszystkie klasy, nie tylko zwycięska. Ostatnim punktem programu był szkolny MasterChef, w którym wzięli udział uczniowie klas V- VIII. Tegoroczny temat konkursu brzmiał: „Kanapki nie muszą być nudne! Wyniki konkursu podamy wkrótce!

Instruktaż dotyczący udzielania pierwszej pomocy
Pani Iwona z fantomem do nauki „sztucznego oddychania”
Plakat dotyczący zdrowego stylu życia autorstwa uczniów klasy VI
Klasa V i jej piramida żywieniowa

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors