11212212121212

Program „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”

Dzisiaj, tj. 27 maja uczniowie klasy II spotkali się z panią pielęgniarką, która przeprowadziła z nimi pogadankę na temat właściwej higieny jamy ustnej. Wizyta ta była częścią programu profilaktycznego, w który zaangażowała się nasza placówka.

Ogólnopolski program edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” to program edukacji stomatologicznej Instytutu Blend-a-med Oral-B.

Pierwsze lata nauki szkolnej to najlepszy czas, aby pomóc dzieciakom w wykształceniu towarzyszących im już przez całe życie pozytywnych nawyków dbania o higienę. Celem „Niesamowitego świata higieny jamy ustnej” jest angażowanie dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą one niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej. Nauczą się dbania o zęby oraz właściwych sposobów ich szczotkowania. Zajęcia służą także przełamaniu strachu przed regularnymi wizytami u stomatologa. Podczas zajęć dzieci przekonują się jak ważne jest dbanie o uzębienie już od najmłodszych lat.

Pani pielęgniarka zaopatrzyła nasze dzieci w arkusze z ćwiczeniami, które sprawdzały znajomość tematu. Nasi uczniowie znakomicie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami.

Po zrealizowaniu kilku zajęć drugoklasiści otrzymają dyplomy. Na koniec wezmą udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Instytutu Blend-a-med Oral-B.

Wykreślanki, rebusy i inne ćwiczenia dotyczące higieny jamy ustnej
Wykład pani pielęgniarki dotyczący właściwej higieny jamy ustnej

[


Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors