11212212121212

Wycieczka przedszkolaków z Dzimierza do Muzeum Chleba w Radzionkowie

13 maja dzieci z Przedszkola w Dzimierzu przeżyły wspaniałą przygodę, uczestnicząc w wycieczce do Radzionkowa. Program dnia był bardzo bogaty. Przedszkolaki miały okazję obejrzenia krótkiego filmu pt. „Ballada o bochenku chleba”. Brały też udział w prelekcji dotyczącej szacunku do chleba, samodzielnie formowały swoje własne plecionki z ciasta, zwiedzały muzeum z przewodnikiem. Miały też sposobność uczestniczenia w lekcji prowadzonej w dawnej klasie szkolnej. Uczyły się pisania rysikiem na tabliczkach kamiennych. Dowiedziały się także co nieco – oglądając rzeczywiste eksponaty – na temat historii komputerów. Po tak aktywnie spędzonym czasie posiliły się w Bacówce, a wcześniej pobawiły na placu zabaw. Wieczorem podekscytowane i pełne wrażeń powróciły do domów.

Ilustracja
Założone w 2000 roku Muzeum Chleba w Radzionkowie

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors