11212212121212

Teatrzyk pt. „Początki państwa polskiego”dla przedszkolaków i uczniów klas I-II

Wczoraj, czyli 30 maja nasze przedszkolaki oraz uczniowie klas I – II mieli okazję obejrzenia wspaniałego spektaklu, który w wesoły, a przy tym przystępny sposób pokazał jak wyglądały początki naszego państwa. Głównymi bohaterami opowieści byli Siemomysł – władca Polan oraz jego syn Mieszko, który otrzymał władzę od ojca. Mieszko zapragnął zjednoczenia wszystkich okolicznych ludów aby założyć wielkie państwo. Pojawił się jednak nie lada problem, albowiem według starych legend za mokradłami istniał naród którym rządził okrutny władca i który mógł pokrzyżować ambitne plany Mieszka. Wysłał on więc swojego Giermka aby poznał zamiary okrutnego władcy. Splot zabawnych zdarzeń sprawił, że Mieszko dzięki pomocnikowi osiągnął swój cel i utworzył Państwo Polan. Ogromnymi walorami przedstawienia były: zmieniająca się kurtyna, która przenosiła widzów do czterech różnych pomieszczeń, piosenki odśpiewane na żywo oraz taniec i zabawy z aktorami. Dzieci mogły w sposób aktywny uczestniczyć w przedstawieniu i poprzez zabawę uczyć się historii.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors