11212212121212

Uwaga!Uwaga! Nasze przedszkolaki zajęły I miejsce w III Gminnej Przedszoliadzie !!!

W dniu 29 maja 2019r., na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Lyskach, w ramach Tygodnia Sportu w Gminie Lyski, została zorganizowana III Gminna Przedszkoliada pt. „Baw się zdrowo na sportowo”.   W zawodach uczestniczyły  dzieci 5, 6-letnie z 8 przedszkoli Gminy Lyski. Celem zawodów było zainteresowanie przedszkolaków aktywnością fizyczną, a także promowanie zdrowego stylu życia.  

Zawodnicy startowali w 5 konkurencjach.  Pierwsza z nich, nazwana „Pierwszym być” składała się z 5 potyczek sportowych, w skład których wchodziły: „wyścigi rzędów”, zabawy biegowe, równoważne, skoczne – wykorzystujące naturalne zdolności motoryczne i koordynacyjne dziecka np. rzut woreczkiem do celu, slalom z przeszkodami, przeciąganie szarfy i bieg pod płotkiem.                                                                         

Konkurencja II. „Zdrowo czy niezdrowo?” dotyczyła rozpoznania złych i zachęcania do wprowadzania w życie prawidłowych nawyków żywieniowych. Promowała też ruch fizyczny (zadanie wykonywane na miejscu przez zawodników z poszczególnych przedszkoli).                            

Konkurencja III.  „To nic trudnego” polegała na wylosowaniu zadania do wykonania przez całą grupę np. rozwiązanie zagadki słownej, wybranie obrazka przedstawiającego zdrowy tryb życia, wykonanie 10 przysiadów, itp.                                                                                                                                    W konkurencji nr IV, zwanej „Zdrowy talerz” należało wykonać zdrowe przekąski z dostępnych produktów spożywczych.                                                                                                                         Konkurencja V. „Rymowanka” polegała na przygotowaniu w swoich przedszkolach rymowanek składających się z minimum 6 – 8 wersów, a nie przekraczających 15, na temat zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania.                                                                                           

Za każde zadanie drużyny przedszkolne otrzymywały punkty, które na koniec zostały podsumowane. Pomiędzy konkurencjami dzieciaki bawiły się w różne zabawy ruchowe z podkładem muzycznym. Prowadzili je animatorzy, w których wcielili się lyseccy gimnazjaliści. Po podliczeniu punktów okazało się, że zwycięzcami III Gminnej Przedszkoliady zostały przedszkolaki z Pstrążnej.                                     
Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom medale i upominki. Każde przedszkole otrzymało: puchar, pamiątkowy dyplom i piłkę. Poczęstunek dla dzieci też przypominał o konieczności zdrowego odżywiania się. Składał się z owoców, „zielonych” kanapek i zdrowych batoników, które tak, jak i nagrody został ufundowane przez sponsorów.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors