11212212121212

Kolejny – 10 Dzień Patrona Szkoły za nami…

Dziś, czyli 10 czerwca obchodziliśmy skromny jubileusz. To właśnie 10 lat temu, po raz pierwszy, z inicjatywy księdza Grzegorza Bracika, zorganizowany został w naszej szkole Dzień jej Patrona.

Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się zbiórką na korytarzu szkoły o godzinie 8:45, a następnie procesją do kościoła świętego Mikołaja. Po uroczystej koronacji króla Aleksa I oraz jego małżonki Karoliny, wróciliśmy do szkoły na ucztę, którą jak co roku przygotowały mamy działające w Radzie Rodziców. Przy tej okazji, chcielibyśmy złożyć im serdeczne podziękowania za wszystkie pyszności którymi nas uraczyły. O 10:30 rozpoczęły się różnego rodzaju konkursy i potyczki. Ksiądz Grzegorz Bracik wraz z panem Krzysztofem Sikorą przeprowadzili turniej rycerski. Można było także przejść szybki kurs tańca średniowiecznego, postrzelać z kuszy i łuku. Dla uczniów klas młodszych zorganizowano zabawy sprawnościowe. Przeprowadzono również konkurs plastyczny – rysunkowy na najładniejszy zamek lub portret króla, warsztaty garncarskie oraz konkurs na najoryginalniejszy – męski oraz kobiecy strój z epoki. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor wręczyła nagrody zwycięzcom każdej z ocenianych konkurencji.

Tuż przed wymarszem procesji do kościoła…
Koronacja króla Aleksa I
Król Aleks I z małżonką Karoliną
Biesiada po koronacji
Uroczyste wręczenie nagród
Pokaz średniowiecznego tańca
Galeria przodków…
Zwyciężczynie konkursu plastycznego – Oliwia i Kinga
Marcin – zwycięzca turnieju strzelania z łuku
Zwycięzcy konkursu na najoryginalniejszy strój średniowieczny: Jagoda i Staś oraz wyróżnieni – ksiądz Grzegorz i pan Krzysztof

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors