11212212121212

Wycieczka szkolna klas V- VIII do Ochotnicy Dolnej

W dniach 12-14 czerwca uczniowie klas V -VIII oraz czwartoklasiści brali udział w wycieczce szkolnej do Ochotnicy Dolnej. Program wycieczki był bardzo bogaty. Biuro podróży z usług którego korzystaliśmy, postarało się abyśmy nie znaleźli czasu na nudę. Już w drodze do pensjonatu czekała na nas pierwsza atrakcja – dwu i półgodzinny spływ przełomem Dunajca. Było cudownie. Widoki, atmosfera na tratwach oraz sympatyczna ochłoda w ten upalny dzień, wszystko to sprawiło, że na długo zapamiętamy to popołudnie. Wieczorem dodatkowo zorganizowano nam grilla, a dzieci postarały się o umilenie sobie czasu tańcami i wspólnymi zabawami na podwórku.

W drugim dniu wycieczki popłynęliśmy „Harnasiem” po Jeziorze Czorsztyńskim, zwiedziliśmy ruiny zamku w Czorsztynie, a wieczorem wykąpaliśmy się w rzeczce, która przepływała obok naszego pensjonatu.

W piątek ochłodziliśmy się odrobinę w Jeziorze Czorsztyńskim, zaopatrzyliśmy się w pamiątki i zwiedziliśmy Park Miniatur „Spiska Kraina” w Niedzicy. Pograliśmy też w laserowego paintballa. Jeśli ktoś miała ochotę, mógł obejrzeć wyjątkowy seans pełen wrażeń i efektów specjalnych w kinie 9 D.

W drodze do domu zatrzymaliśmy się w Jasienicy na krótki posiłek w McDonaldzie.

Trzeba przyznać, że wycieczka była naprawdę udana. Wspaniała pogoda, góralska gościnność, piękne, zapierające dech w piersiach widoki i nasze dobre humory sprawiły, że żal nam było wracać do domu. Jednak wszystko co piękne musi się kończyć…

Spływ przełomem Dunajca
„Świeżo upieczony” flisak Igor


„Podróżować to żyć” Hans Christian Andersen

Piękne widoki z tratwy
Nie ma to jak kiełbaska z grilla
Grilla ciąg dalszy
Wspólne zabawy przed snem
Spacer nad rzekę
Szóstoklasistki na placu zabaw
Najmłodsi uczestnicy wycieczki
Tańce na boisku
Zmęczeni, ale dumni z siebie uczniowie po zdobyciu Trzech Koron
Rejs po Jeziorze Czorsztyńskim

„Góry uczą smaku rzeczy prostych, takich, których nie doceniamy” ∼Stanisław Biel

Zamek w Czorsztynie
Siódmoklasiści zwiedzający ruiny zamku
Jezioro Czorsztyńskie
Gra w laserowego paintballa

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Font size
Colors