11212212121212

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych

Dziś, tj. 2 września przywitaliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość inauguracyjną rozpoczęliśmy mszą świętą podczas której ksiądz proboszcz poświęcił pierwszoklasistom tornistry wraz ze wszystkimi przyborami szkolnymi. Po mszy przeszliśmy do szkoły, gdzie pani dyrektor dokonała pasowania na uczniów SP w Pstrążnej 18 siedmiolatków. Wcześniej jeszcze odśpiewaliśmy hymny: państwowy i szkolny.

Z okazji 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej zaproszono do naszej szkoły specjalnych gości, przedstawicieli pokolenia Polskich Dzieci Wojny, urodzonych do maja 1945 roku. Byli to emerytowani nauczyciele – Państwo Bernadeta i Gerard Kołatkowie.

Przyłączając się do ogólnopolskiej akcji„Przerwany Marsz”, goszcząc osoby, które w czasie wojny były dziećmi, mieliśmy okazję złożyć symboliczne podziękowania i oddać szacunek całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za ich życie, za to co zrobili dla Polski.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzymy wszystkim uczniom wytrwałości i sukcesów w nauce…

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors