11212212121212

Dzień Papieża Jana Pawła II to święto obchodzone co roku 16 października, w hołdzie papieżowi-Polakowi Janowi Pawłowi II. Równolegle obchodzony jest przez Kościół katolicki Dzień Papieski, przypadający w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Dzisiaj, z okazji tego święta, zorganizowany został w naszej szkole apel. Przygotowała go pani katechetka – Jola Tatura. Hasłem tegorocznego Dnia było biblijne wezwanie: „Wstańcie, chodźmy!” Po przywitaniu wszystkich nauczycieli i uczniów obecnych na apelu, odśpiewano „Barkę” – ukochaną pieśń świętego Jana Pawła II. Następnie uczniowie klas VI -VIII przedstawili krótki montaż słowno- muzyczny. Wystąpili także w inscenizacji pt. „Dzieci zadają pytania Ojcu Świętemu”. Uczniowie klas: V i VI mieli sposobność zmierzenia się z zdaniami matematycznymi związanymi z pontyfikatem świętego Jana Pawła II. Nasi uczniowie napisali też listy do Ojca Świętego, które zostały powieszone na gazetkach klasowych. Na koniec, na wszystkich obecnych na sali gimnastycznej czekał słodki poczęstunek.

Całą społeczność szkolną obowiązywały dziś dwa kolory: żółty i biały. Na korytarzu obejrzeć można było piękną gazetkę dotyczącą życia i działalności naszego wspaniałego świętego.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Font size
Colors