11212212121212

Uczniowie SP w Pstrążnej pamiętają o zmarłych

Jest taki dzień w roku…
Kiedy refleksja w serce się wkrada,
deszczowy zazwyczaj i zimny…
dzień…1-ego listopada.

Jak co roku, 31 października, uczniowie Szkoły Podstawowej w Pstrążnej wybrali się na cmentarz, aby złożyć wieńce i zapalić znicze poległym żołnierzom oraz bohaterom wojennym. Przy tej okazji, wychowawczynie poszczególnych klas przybliżyły sylwetki znanych osób, które zostały pochowane na pstrąskiej nekropoli. Wśród nich znaleźli się: ksiądz Augustyn Rasek, Jan Balcer oraz pan major Antoni Tomiczek. Wzięliśmy tym samym udział w akcji „Szkoła pamięta”, której głównym celem było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci, a także istotne dla naszej historii wydarzenia.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors