11212212121212

101 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Sala gimnastyczna na chwilę przed rozpoczęciem akademii

Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Za jej przygotowanie i przebieg odpowiedzialna była pani Marta Szewczyk. Uczniowie klas V- VII w bardzo przystępny, a przy tym zwięzły sposób przybliżyli dzieje naszej ojczyzny – od pierwszego rozbioru przez międzywojnie, drugą wojnę światową, czasy PRL-u, po historię współczesną. Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem dwóch hymnów: państwowego i szkolnego. Ten pierwszy zabrzmiał dwukrotnie. O godzinie 11:11 po raz kolejny spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji wspólnego- jednoczesnego odśpiewania czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” – dla NIEPODLEGŁEJ. To już druga edycja akcji „Szkoła do hymnu”.

Akcja „SZKOŁA DO HYMNU”
Nasi najmłodsi patrioci

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors