11212212121212

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania („European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou.

Wiemy wszyscy, że śniadanie to najistotniejszy posiłek zjadany w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci uzyskują energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają mnóstwo sił do zabawy.

Dlatego właśnie powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc Moc.

W szkołach uczestniczących w akcji „Śniadanie Daje Moc” podczas zajęć edukacyjnych, nauczyciele mają okazję przekazać swoim uczniom cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, podkreślających ważną rolę prawidłowego żywienia w codziennym życiu. Nasza szkoła, jak co roku przyłączyła się do tego przedsięwzięcia. Uczniowie klas I-III przygotowali sobie dziś pyszne, a co najważniejsze zdrowe kanapki!

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Inne wiadomości

Font size
Colors