11212212121212

30-ta rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka

“Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci – są ludzie.” Janusz Korczak

Wiersz o prawach dziecka w wykonaniu Aleksa
Klasa VI demonstruje swój plakat dotyczący Praw Dziecka
Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka
Recytacja wiersza przez uczennice klasy VI
Marcin prezentuje plakat przygotowany przez uczniów klasy VIII

Wczoraj, tj. 20 listopada obchodziliśmy trzydziestą rocznicę przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: ”DLA KAŻDEGO DZIECKA, DZIECIŃSTWO”. Już wcześniej, bo w październiku rozpoczęliśmy świętowanie tej ważnej dla naszych uczniów rocznicy. Zaangażowaliśmy ich w przygotowanie prac plastycznych, które wysłaliśmy na wojewódzki konkurs pt.”Prawa Dziecka w oczach dziecka”. Mimo, że nasi podopieczni nie zdobyli żadnej nagrody, tworząc prace przypomnieli sobie, jakie mają prawa i jak je należy egzekwować. W minioną środę, wychowawczyni klasy VI wraz z uczniami zorganizowali apel, na którym przybliżono podpunkty Konwencji, a w wierszach i piosence wybrzmiały wszystkie prawa dziecka. Po apelu, ubrani na niebiesko – w kolorze UNICEF-u, wyszliśmy z niebieskimi balonami i plakatami przypominającymi prawa dziecka, na krótki spacer po okolicy. Miał on na celu zwrócić uwagę dorosłym na fakt istnieniu tego ważnego dokumentu. Przeprowadzono też konkurs literacki na wypracowanie dotyczące najistotniejszych dla dzieci praw, a jutro, reprezentanci klas V – VIII wezmą udział w konkursie dotyczącym znajomości praw dziecka.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Font size
Colors