11212212121212

Wyjazd uczniów klas V- VIII do Teatru Ziemi Rybnickiej na spektakl pt. „W krainie mitów”

Dzisiaj, czyli 7 stycznia, uczniowie klasy V- VIII udali się do Teatru Ziemi Rybnickiej na przedstawienie pt. „W krainie mitów”. Zostało ono przygotowane przez  Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Tematem spektaklu były przygody pary dwunastoletnich bliźniąt – Oli i Michała. Dzieci te zgubiły się podczas wycieczki klasowej w gmachu muzeum. Z powodu swoich wybryków, przeniosły się do czasów mitycznych. Spotkały tam między innymi: Prometeusza, Ikara, Syzyfa, Midasa oraz wieszczkę Pytię. Poznały kilka nowych terminów np. syzyfowa praca, puszka Pandory, nić Ariadny, czy koń trojański. Warunkiem powrotu do czasów współczesnych było rozwiązanie zagadki, którą przygotował dla nich Prometeusz. Dzięki  wrodzonemu sprytowi udało im się znaleźć rozwiązanie. Rodzeństwo zrozumiało też jak należy zachowywać się w muzeum.

Po spektaklu, młodzi aktorzy przeprowadzili krótki quiz znajomości mitów greckich i ich bohaterów. Test miał formę kalamburów. Naszym uczniom szczególnie przypadły do gustu – gra aktorów oraz sposób połączenia świata starożytnych mitów ze współczesnością.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Inne wiadomości

Font size
Colors