11212212121212
Serce, Walentynki, Miłość, Uczucie, Szczęście
WALENTYNKI 2020

14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole walentynki.

Tradycja obchodzenia Dnia świętego Walentego dotarła do Polski – tak jak do całej Europy Północnej i Wschodniej – znacznie później niż do krajów zachodnich, a popularność zyskała dopiero w latach 90 dwudziestego wieku. Dziś celebrujemy to święto tak samo hucznie, jak w krajach Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych.

Najpopularniejszym zwyczajem obchodów walentynek jest wysyłanie kolorowych kartek walentynkowych. Nasz samorząd szkolny także umożliwił uczniom wysłanie kartek, a to za sprawą skrzynki „walentynkowej” umieszczonej na dolnym korytarzu. Nagrodą pocieszenia dla tych, którzy nie otrzymali walentynek, był lizak w kształcie serca wręczany przez dziewczyny z samorządu…

Z okazji walentynek, w szkole przeprowadzone zostały także dwa konkursy: na najładniejszą walentynkową, klasową gazetkę ścienną oraz dla adresata największej ilości kartek walentynkowych. Ich wyniki zostaną podane w późniejszym terminie.

Dzieciaki pamiętały również o swoich nauczycielach i za to w imieniu całej Rady Pedagogicznej bardzo Wam drodzy nasi uczniowie dziękujemy. 

                                                     

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors