11212212121212

Dzisiaj, tj. 9 marca uczniowie klas V- VIII uczestniczyli w spotkaniu z rotmistrzem Krzysztofem Banasiem herbu „Dołęga” ze Stowarzyszenia Szlachty Wielkopolskiej. Głównym celem wizyty pana Krzysztofa w naszej szkole było przybliżenie dzieciom rodzajów broni i umundurowania powstańców styczniowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kolekcja historycznych wojskowych nakryć głowy. Wśród nich znalazły się: czako kawaleryjskie gwardii napoleońskiej, czako huzarów napoleońskich oraz kepi francuskie. Prelekcji towarzyszyły krótkie filmiki dotyczące powstania oraz piosenki powstańcze w nowych aranżacjach przygotowanych przez Pawła Kukiza. Na zakończenie nasz gość udzielił odpowiedzi na wszystkie pytania uczniów, których było naprawdę wiele. Dziękujemy panu rotmistrzowi za wspaniały wykład i zapraszamy do nas w przyszłym roku…

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors