11212212121212

Udział naszego ucznia Bartka z klasy III w konkursie powiatowym online „Let’s High 5” dla uczniów klas III i VIII szkoły podstawowej

Udział naszego ucznia Bartka z klasy III w konkursie powiatowym online „Let’s High 5” dla uczniów klas III i VIII szkoły podstawowej

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Mimo trudnej sytuacji związanej z szalejącą pandemią koronawirusa, nasi uczniowie nie spoczywają na laurach.

W dniach od 25 do 29 maja trzecioklasista Bartek Rybarz brał udział w powiatowym konkursie online „Let’s High 5”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 3 w Radlinie. Jego celem było podniesienie poziomu umiejętności językowych, poszerzenie zasobu słownictwa, rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim oraz motywowanie uczniów do nauki.

Każdego dnia – od poniedziałku do piątku- o ustalone porze, na stronie konkursu pojawiały się zadania dotyczące znajomości słownictwa z pięciu kategorii. Były nimi:  jedzenie, dom i jego wyposażenie, sport, wygląd zewnętrzny oraz ubiór. Zadaniem uczestników było jak najszybsze wykonanie ćwiczenia, gdyż oprócz poprawności, liczył się też czas wysłania gotowej wersji pracy. Za jedno i drugie zdobywało się punkty. Po każdym dniu pojawiał się aktualny ranking zawodników. Organizatorzy konkursu postarali się o urozmaicenie zadań.  Miały one różne formy, np.:  krzyżówki, wykreślanki, rozsypanki i szyfru językowego do rozkodowania. Nasz Bartek spisał się na medal. Był szybki, a przy tym dokładny. Wykazał się dużą znajomością angielskiego słownictwa, które mamy nadzieję, będzie rozwijać w kolejnych klasach.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors