11212212121212

  Międzynarodowy Dzień Kropki to święto pomysłowości, odwagi i wspólnej zabawy. Obchodzimy je 15 września. Tego dnia szkoły i inne instytucje organizują wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać ich mocne strony, rozbudzać wyobraźnię i kreatywnie spędzać czas.

         W wielu szkołach i przedszkolach powstają wyjątkowe kropkowane obrazy.

Obchody tego święta, zwanego International Dot Day to wspaniała okazja do porozmawiania z dziećmi na temat ich umiejętności, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent – trzeba go po prostu odnaleźć i rozwijać.

tkaniny wysokiej rozdzielczości białe czarne kropki ...

Skąd pomysł na świętowanie Międzynarodowego Dnia Kropki?


               Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki maleńkiej kropce i niesamowitej nauczycielce plastyki, uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała też popularność wśród młodych ludzi inspirując ich do odkrywania talentów.

My także przyłączyliśmy się do celebrowania tego święta. W piątek, 18 września, wszyscy założyliśmy coś ” w grochy” i obejrzeliśmy filmik prezentujący początki świętowania tego dnia. Ochotnicy mogli wziąć udział w konkursach, których tematem przewodnim były kropki.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors