11212212121212

SPRZĄTANIE  ŚWIATA

Mija ponad 20 lat, odkąd pani Mira Stanisławska-Meysztowicz założyła Fundację „Nasza Ziemia”. Od samego początku istnienia Fundacja koordynuje największą ekologiczną akcję: Sprzątanie świata – Polska, która jest częścią ogólnoświatowego ruchu „Clean Up The World” zainicjowanego w Australii przez podróżnika  Iana Kiernana.

W tym roku szczególną uwagę poświęcono plastikowi.

Właśnie dlatego tegoroczne hasło brzmiało: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.

Jak co roku, nasza szkoła zajęła się tematyką ochrony naszej PLANETY.  Z powodu szalejącej pandemii nie mogliśmy jednak brać czynnego udziału w akcji sprzątania najbliższej okolicy, ale dzięki pani Beacie Sikorze, która przygotowała dla naszych uczniów wspaniałą prezentację, przypomnieliśmy sobie wszyscy, jak należy segregować śmieci, a także nie dopuszczać do niepotrzebnego gromadzenia się stert odpadów plastikowych w naszych domach. Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłym roku bezpośrednio zaangażujemy się w zbieranie i segregowanie porozrzucanych śmieci.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Inne wiadomości

Font size
Colors