11212212121212
15 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Esperanto.
Esperanto to najbardziej rozpowszechniony na świecie międzynarodowy język pomocniczy.  Został on stworzony przez polsko – żydowskiego lekarza – poliglotę Ludwika Zamenhofa.  W 1887 roku  opublikował  on  podstawy tego języka w książce pt. „Język międzynarodowy. Przedmowa i podręcznik kompletny”. Dzieło to przyniosło mu  wielką sławę, a 15 grudnia w dzień jego urodzin obchodzimy Światowy Dzień Esperanto.
Warto nauczyć się tego języka. Naukę możemy rozpocząć już dziś! Oto kilka przydatnych zwrotów:

„Bonan tagon” – Dzień dobry

Saluton! – Cześć!
Kiel vi nomiĝas? – Jak się nazywasz?
Mia nomo estas… – Mam na imię…
Kiel vi fartas? – Jak się masz?
Mi fartas bone. – Czuję się dobrze.
Bonege! – Wspaniale!

 

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors