11212212121212

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

W poniedziałek, tj. 18 stycznia  będziemy obchodzić Dzień Kubusia Puchatka. Data ta nie została wybrana  przypadkowo. Tego właśnie dnia, w 1882 roku w Londynie urodził się  autor książek dla dzieci Alan Alexander Milne.

Gdy na świat przyszedł jedyny syn Milne’a, Christopher (Krzyś) szczęśliwy ojciec zaczął pisać liczne wiersze, które ofiarowywał swojej żonie jako prezenty, ona zaś wysyłała je do magazynów. Wkrótce ich autor stał się sławny. Wierszyki dla dzieci stały się tak popularne, że postanowiono je wydać. Tak powstał zbiór 24 wierszy „When We Were Young”, a Milne rozpoczął karierę jako twórca książek dla dzieci.

Oto kilka cytatów pochodzących z książek o uroczym MISIU:

Wiesz, Prosiaczku… miłość jest wtedy… kiedy kogoś lubimy… za bardzo. (Kubuś Puchatek)

– Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.

Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić. (Kubuś Puchatek)

Jest dostatecznie smutno, jeżeli samemu jest się nieszczęśliwym, ale jest jeszcze smutniej, kiedy wszyscy inni twierdzą, że też są nieszczęśliwi. (Kubuś Puchatek)

Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie. (Kubuś Puchatek)

Zachęcamy naszych uczniów, zwłaszcza tych z klas I – III do sięgnięcia po książki Milne’a.  Kubuś Puchatek i  i Chatka Puchatka to wspaniałe lektury na długie zimowe wieczory.

https://www.dobreliski.pl/public/assets/kubus.jpg

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Font size
Colors