11212212121212
 9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Któż z nas nie lubi tego włoskiego przysmaku? Najpopularniejszym rodzajem pizzy jest niezmiennie MARGHERITA. Swoją nazwę zawdzięcza ona  królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej.  W 1889 roku podczas wizyty w Neapolu, królowa  miała po raz pierwszy skosztować tego serowego specjału, przygotowanego dla niej  przez miejscowego piekarza.
Koneserzy pizzy uważają, że z pizzą jest jak z zespołem rockowym: liczy się doskonały skład i wyśmienite kawałki. Zachęcamy wszystkich do degustacji pizzy w dniu jej święta… Życzymy smacznego!Zobacz obraz źródłowy
Zdjęcie: źródło internetowe

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors