11212212121212

“Kto posiada kota, nie musi się obawiać samotności” – Daniel Defoe

17 lutego obchodzimy Dzień Kota.

 

Zobacz obraz źródłowy

Logo: źródło internetowe

Człowiek udomowił tego wąsatego czworonoga prawie 10 tysięcy lat temu, ale dopiero w 1990 roku we Włoszech koty doczekały się swojego międzynarodowego święta. W Polsce pierwsze obchody miały miejsce w 2006 roku.  Szacuje się,  że w naszym kraju mamy około 17 tysięcy bezdomnych kotów. Warto zastanowić się nad przyjęciem pod swój dach jakiegoś biednego i  zmarzniętego  Mruczka, Filemona, czy Bonifacego. Jednego możemy być pewni – odwdzięczą się za to swoim przywiązaniem i miłością.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors