11212212121212

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ —  Robert Baden-Powell brytyjski wojskowy, pisarz, twórca skautingu (1857 – 1941)

22 lutego obchodzimy kolejne ważne święto – Dzień Myśli Braterskiej. To waśnie w tym dniu -164 lata temu, na świat przyszedł założyciel skautingu, sir Robert Baden-Powell (1857). Pomysł ustanowienia tego święta zrodził się w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek. Dzień ten uświadamia skautom na całym świecie jak jest ich wielu, jak istotna jest ich działalność, a także to, że są dla siebie braćmi niezależnie od rasy, narodowości, czy wieku. W Dniu Myśli Braterskiej harcerze składają sobie życzenia, organizują gry terenowe lub po prostu spotykają się przy ognisku. My także życzymy wszystkim harcerzom zdobycia jak największej ilości sprawności harcerskich.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors