Dzień Myśli Braterskiej

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ —  Robert Baden-Powell brytyjski wojskowy, pisarz, twórca skautingu (1857 – 1941)

22 lutego obchodzimy kolejne ważne święto – Dzień Myśli Braterskiej. To waśnie w tym dniu -164 lata temu, na świat przyszedł założyciel skautingu, sir Robert Baden-Powell (1857). Pomysł ustanowienia tego święta zrodził się w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek. Dzień ten uświadamia skautom na całym świecie jak jest ich wielu, jak istotna jest ich działalność, a także to, że są dla siebie braćmi niezależnie od rasy, narodowości, czy wieku. W Dniu Myśli Braterskiej harcerze składają sobie życzenia, organizują gry terenowe lub po prostu spotykają się przy ognisku. My także życzymy wszystkim harcerzom zdobycia jak największej ilości sprawności harcerskich.