11212212121212

Matematyka zawiera w sobie nie tylko prawdę, ale i najwyższe piękno – piękno chłodne i surowe, podobne do piękna rzeźby.” Bertrand Russell

12 marca obchodzimy Dzień Matematyki.

To święto zostało wprowadzone przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Ustalono, że będzie ono organizowane co roku, w pierwszą środę marca. W obchodach tego święta wzięło wtedy udział 286 tysięcy uczniów z 98 państw świata.
W naszym kraju pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się w 2014 roku. Przystąpiło do nich ponad 100 szkół z całej Polski. W tym dniu organizatorzy zapraszają uczniów (i osoby dorosłe) do różnego rodzaju konkursów, quizów i zagadek matematycznych. 

Oto oryginalna matematyczna gra planszowa. Zachęcamy naszych uczniów z klas II -III do „zabawy z matematyką”, zwłaszcza przy okazji jej święta…

Zobacz obraz źródłowy

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors