11212212121212

23 kwietnia obchodzimy Dzień Języka Angielskiego. Tym językiem posługuje się obecnie około 20% ludzi na świecie. Dzień Języka Angielskiego zwraca uwagę na to, że znajomość języków obcych ułatwia życie np. podróżowanie, nawiązywanie nowych kontaktów, pomaga też w znalezieniu intratnej pracy. W tym dniu zachęca się młodych ludzi, aby więcej czasu poświęcali na naukę języka Szekspira.

Uczniowie naszej szkoły też przyłączyli się do świętowania. Klasa VI wzięła udział w turnieju literowania. Miał on na celu nie tylko przypomnienie angielskiego alfabetu, ale także opanowanie nowego słownictwa.

23 kwietnia Anglicy obchodzą swoje święto narodowe. To dzień ich patrona – świętego Jerzego. Szóstoklasiści przygotowali plakaty przedstawiające tego sławnego męczennika, który według legendy obronił księżniczkę przed złym smokiem. Poniżej można zobaczyć obrazki świętego wykonane przez Szymona i Nicolle.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors