11212212121212

W środę 19 maja będziemy obchodzić Dzień Dobrych Uczynków. Inicjatorem święta jest Fundacja Ekologiczna Arka. Święto zostało wprowadzone w 2005 roku.

Arka zachęca do dobrych uczynków wobec ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Pomysł ARKI zyskał sporą popularność i do akcji przez lata włączało się wiele firm, instytucji czy mediów.  
 
Fundację Ekologiczną ARKA założył Wojciech Owczarz w 2005 roku. Jej celem jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna społeczeństwa. Arka nawiązała współpracę z wieloma szkołami zainteresowanymi problematyką ekologiczną. Fundacja prowadzi warsztaty, tworzy wydawnictwa, zachęca dzieci i nauczycieli do czynnego udziału w akcjach. Inicjatywa dbania o środowisko kierowana jest również do dorosłych, w tym samorządów, mediów, przedstawicieli kultury, strażaków czy leśników.

My także nie zapominajmy o dobrych uczynkach nie tylko proekologicznych!

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors