11212212121212


Rozpoczęła się wiosna. Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami… Nasi ósmoklasiści częściej więc zastanawiają się nad wyborem dalszej drogi edukacyjnej. Tym, którzy jeszcze nie zdecydowali, co będą robić po ukończeniu szkoły podstawowej, z pomocą przychodzą nauczyciele szkół średnich i branżowych. Na koniec marca i w kwietniu, okoliczne szkoły organizują dni otwarte – zdalne i tradycyjne.

17 marca nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą kierunków proponowanych przez Zespół Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica w Rybniku. Pracownicy i uczniowie tej placówki w sposób wirtualny oprowadzili nas po najważniejszych salach lekcyjnych oraz laboratoriach. Przedstawili także perspektywy pracy i płacy dla absolwentów poszczególnych kierunków technicznych i branżowych.

 W tym tygodniu, na godzinie wychowawczej gościliśmy nauczycieli i uczennice Zespołu Szkół nr 5 w Rybniku. Prezentacja, którą obejrzeli uczniowie klasy VIII zawierała informacje dotyczące oferowanych kierunków, zaplecza szkolnego, praktyk uczniowskich i przewidywanych możliwości przed jakimi staną przyszli absolwenci  poszczególnych kierunków. Po prezentacji, nasi goście odpowiadali na pytania dotyczące nauki w ich technikum.

Mamy nadzieję, że prezentacje szkół pomogą naszym ósmoklasistą w wyborze tej właściwej. 

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors