11212212121212

Właśnie dzisiaj uczniowie klasy pierwszej przyszli do biblioteki na szczególne zajęcia. Kiedy już wszystkie dzieci potrafią czytać chcemy, aby byli oficjalnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Dlatego zajęcia pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej odbywają się zwykle w maju, po całorocznym trudzie nauki czytania. Na tej lekcji uczniowie rozmawiali, w jaki sposób należy dbać o książki, co można robić w bibliotece, i po co w ogóle czytamy. Każdy z nich postawił na przyrzeczeniu paluszkową pieczątkę, przypominająca o codziennym korzystaniu z książek. Wszyscy też otrzymali medale pasowania na czytelnika oraz zakładki do książki na pamiątkę tego spotkania. Nie obyło się bez podziękowania pani Iwonie za naukę czytania oraz słodkiej wafelki. Dzieci wysłuchały piosenki, zachęcającej do czytania oraz słuchowiska, na którym znany aktor Maciej Stuhr czyta dzieciom książkę bez obrazków. Jak się okazuje taka książka może być równie ciekawa, jak książka z obrazkami. Przeczytaliśmy też kilka wierszyków Jana Brzechwy, a uczniowie w podziękowaniu za zajęcia wręczyli pani Ani laurki.  Mówi się, że bez czytania ani rusz i taka jest prawda. Czytajcie jak najwięcej, nie dla kogoś, a dla siebie, dla własnej przyjemności, zdobywania wiedzy, wzbogacania słownictwa i z ciekawości!

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors