11212212121212


Od 26 do 30 września, uczniowie naszej szkoły  brali udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania swojej miejscowości. Tegorocznym hasłem przewodnim „Sprzątania świata” było „Wszystkie śmieci są nasze”. To już 29 edycja tego wspaniałego przedsięwzięcia. 

image.png

  Udało nam się zebrać kilka worków butelek, puszek i innych odpadów. Do sprzątania przyłączyły się też nasze przedszkolaki.  
„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana – słynnego biznesmena i żeglarza. Ruch ten zrzesza prawie 40 milionów wolontariuszy z ponad czterdziestu państw na całym świecie. Inicjatorką polskiej akcji (w 1994 roku) była Mira Stanisławska-Meysztowicz. To ona założyła Fundację Nasza Ziemia.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Inne wiadomości

Font size
Colors