11212212121212

21 października uczniowie klas IV-VI odwiedzili RCK „Feniks”. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt.”W krainie mitów”. Głównymi bohaterami przedstawienia jest rodzeństwo dwunastolatków, które podczas szkolnej wycieczki do muzeum, za niewłaściwe zachowanie, zostaje przeniesione do czasów mitycznych. Podczas swojej antycznej wycieczki bliźnięta poznają Prometeusza, Ikara, Syzyfa i Midasa. Przeżywają niesamowite przygody. Aby wrócić do swoich czasów, muszą znaleźć klucz, którym jest właściwa odpowiedź na zagadkę przygotowaną dla nich  przez samego Prometeusza. Zadanie to wymaga jednak od pary urwisów odwagi, mądrości, pracowitości i wzajemnego szacunku. Wrodzona inteligencja i błyskotliwość pomagają nastolatkom w rozwiązaniu zagadki, a tym samym w powrocie do ich czasów. Dzięki swoim przygodom, dzieci poznają znaczenia terminów:  nić Ariadny, puszka Pandory, czy syzyfowa praca. Po przedstawieniu, na scenę wyszli wszyscy występujący aktorzy. Przygotowali specjalny quiz w formie kalamburów. Brały w niej udział dwie uczennice naszej szkoły. Dziewczyny znakomicie poradziły sobie z wszystkimi zadaniami. 

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors