11212212121212

„Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą”.
święty Jan Paweł II

21 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Jak co roku, uroczysty apel przygotowała pani katechetka Jolanta Tatura. Tegorocznym hasłem przewodnim XXII już Dnia Papieskiego był „Blask prawdy”. Hasło zostało zaczerpnięte z dziesiątej encykliki naszego wielkiego polskiego świętego.  W czasie apelu mieliśmy okazję obejrzeć wspaniałe występy  uczniów klas I-V. Nie mogło zabraknąć ukochanej pieśni św. Jana Pawła – „Barki”, którą wspólnie odśpiewała cała społeczność szkolna.  W role świętych: Stanisława Kostki, Carla Acutisa i Tarsycjusza wcielili się  uczniowie klas: III i IV (Bartek, Krzyś i Jakub). Przypomnieli nam, czym dla wszystkich powinny być trzy wielkie wartości: PRAWDA, MIŁOŚĆ i WOLNOŚĆ. W imieniu uczniów, bardzo dziękujemy księdzu Edwardowi za uprzyjemnienie dnia słodkim poczęstunkiem. 

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją, w budynku i tekst „DZIEŃ DZIEŃPAPIESKI XXII PAPIESKI BLASK PRAWDY" MILOŚĆ " PRAWDA”
Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors