11212212121212

Niecodzienni goście w naszej szkole

W dniu dzisiejszym do naszej szkoły przybyli niecodzienni goście. Byli to ojcowie franciszkanie- Bazyli oraz Francesco z Góry świętej Anny. Celem wizyty było przybliżenie postaci świętego Franciszka z Asyżu – wielkiego miłośnika przyrody oraz propagatora skromnego stylu życia. Nasi goście przywieźli z sobą wiele rekwizytów. Uczniowie klas młodszych mieli sposobność  przymierzenia kaptura, a nawet habitu, a tym samym wcielenia się w rolę ucznia świętego Franciszka. Ojcowie przytoczyli nam wiele ciekawostek dotyczących życia Franciszka. Dowiedzieliśmy się na przykład, że na chrzcie świętym otrzymał on imię Jan, a jego ojciec – bogaty kupiec wyjeżdżający często w interesach do Francji, zmienił mu później imię na Franciszek (od nazwy kraju). Ojcowie franciszkanie zdradzili nam także, że dwa ostatnie lata świętego, to okres, w którym był on naznaczony stygmatami. Głównym przesłaniem dzisiejszej wizyty było  uświadomienie nam, że wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Nasi goście wręczyli dzieciom kredki, na których widniał napis „radość” – nawiązujący do nauk świętego. W czasie spotkań mieliśmy okazję wspólnie pośpiewać przy akompaniamencie gitary.

Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy do nas w przyszłym roku!

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors