11212212121212

W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce do Rybnika. Jej celem było obejrzenie ponadczasowego spektaklu pt.:”Opowieść Wigilijna” w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Odliczamy ostatnie dni do ŚWIĄT, więc słynna dziewiętnastowieczna Dickensowska opowieść o upartym skąpcu, którego w noc Bożego Narodzenia odwiedzają trzy duchy, powodując niesamowitą przemianę moralną, była jak najbardziej na czasie.  Jednym z wielkich atutów spektaklu okazał się humorystyczny język narratorów – sprzedawcy kasztanów i jego niesfornej lalki. Nasi uczniowie skorzystali z możliwości zrobienia sobie zdjęć z poszczególnymi postaciami przedstawienia. Mamy nadzieję, że nasi podopieczni zachęceni spektaklem, poczują niedosyt i sięgną też po książkę Charlesa Dickensa, tym bardziej, że jest ona lekturą obowiązkową. 

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors