11212212121212
  • „Jakże piękne i wzruszające są kolędy, które tradycja wszystkich narodów oplotła wokół Bożego Narodzenia! Ileż w nich głębokich myśli, a nade wszystko jak wiele czułej radości skierowanej do tego Bożego Dzieciątka, które w Świętą Noc przyszło na świat!” święty Jan Paweł II
  • „Jeśli choć raz, w dzieciństwie, kolęda zapadnie w duszę Polaka, towarzyszyć mu będzie zawsze i wszędzie, oderwie go od nędzy i codziennej szarości, przeniesie w inne światy, na obczyźnie da wrażenie ojczyzny.” Hanna Szymanderska

W czwartek przed Świętem Trzech Króli w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Z inicjatywy katechetki – pani JolantyTatury, zorganizowany został koncert kolęd. Już wcześniej pani Jola wybrała dla poszczególnych klas repertuar. Na lekcjach religii i muzyki uczniowie przygotowywali się do występu. Część klas odśpiewała tradycyjne polskie kolędy, tj. „Chrystus nam się narodził”, „Gdy śliczna Panna”, „Do szopy, hej pasterze”, „Wśród nocnej ciszy”, „Bóg się rodzi” i „Lulajże Jezuniu”. Uczniowie klas młodszych sięgnęli po mniej znane  pastorałki – „Świeć gwiazdeczko, mała świeć” i „Pastuszka bosego”.  Mieliśmy okazję wysłuchać też dwóch duetów  składających się z uczennic klas: IV i V oraz solistki – czwartoklasistki.
Największą atrakcją koncertu, okazały się kolędy zaśpiewane przez naszych gości – reprezentantów zespołu „Dzimierzanki”.  Spośród swojego bogatego repertuaru wybrali oni cztery kolędy: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Gdy śliczna Panna”, „Dzisiaj  w Betlejem” oraz „Cichą noc” – jedyną, niepolską kolędę, która pojawiła się na naszym koncercie. Jak przystało na zespół regionalny, wszystkie  kolędy śpiewane były w gwarze  śląskiej. Dziękujemy naszym gościom za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły oraz przypomnienie, jak ważną rolę odgrywa  kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania i znajomość regionalnej gwary.

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, ludzie stoją, w budynku i tekst „CICHA”
Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób, ludzie stoją i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 15 osób, ludzie stoją i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją, w budynku i tekst „V CHA”
Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją, w budynku i tekst „CHA OC”
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i w budynku

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors