11212212121212

Zgodnie z zasadą, że „17 marca wszyscy jesteśmy Irlandczykami”, obchodziliśmy dzisiaj w szkole Dzień świętego Patryka. Dominującą barwą była oczywiście zieleń. Uczniowie niektórych klas poproszeni zostali o przygotowanie garderoby w tym właśnie kolorze. Na godzinie wychowawczej dzieci z klasy IV zmierzyły się z testem dotyczącym życia i działalności  świętego Patryka. Sprawdziły też swoją wiedzę na temat Irlandii. Zorganizowano konkurs na najoryginalniejszy zielony cylinder irlandzkiego skrzata leprikona lub melonik. Trzeba przyznać, że czwartoklasiści wykazali się niesamowitą pomysłowością. Nakrycia głowy robiły wrażenie…W tym dniu nie zapomniano także o „zielonych słodkościach” dla dzieci. Dodatkowo, mama Maliny upiekła pyszne, zielone, irlandzkie muffinki z atrybutami świętego Patryka. Na języku angielskim uczniowie klasy II poszukiwali koniczynek, które zostały pochowane na terenie szkoły. Poza trójlistnymi koniczynkami zwanymi shamrocks, można było też odnaleźć czterolistne – które  w tym jedynym dniu w roku, zapewniają dodatkowe szczęście. Mamy nadzieję, że obchody tego święta zainteresują naszych uczniów bogatą historią i tradycjami Zielonej Wyspy.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors