11212212121212

Pierwsze miejsce Klary Bober na Konkursie wiedzy z książek: Matylda oraz Charlie i fabryka czekolady Roalda Dahla

16 marca, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Raciborzu, odbył się Konkurs wiedzy z książek: Matylda oraz Charlie i fabryka czekolady Roalda Dahla. Jego głównymi celami były: promocja czytelnictwa i umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojej wiedzy oraz umacnianie w nich wiary we własne możliwości. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Pawliczek z klasy II, Franek Siegmund z klasy IV oraz piątoklasistka – Klara Bober. Przygotowania do konkursu trwały kilka tygodni. Uczniowie nie tylko czytali podane lektury, ale  robili notatki, a wieczorami słuchali audiobooków.  Na bieżąco sprawdzali swoją wiedzę w testach online. Starali się zapamiętać wszystkie angielskie nazwiska, wydarzenia i nietuzinkowe wyrazy, z których słynął R. Dahl. Ta mrówcza praca przyniosła rezultaty…   Z wielką radością informujemy, że najstarsza nasza reprezentantka – Klara zajęła I miejsce. Pozostała dwójka także spisała się na medal. 

Gratulujemy i tradycyjnie życzymy dalszych sukcesów!

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors