11212212121212

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia br. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Poprowadzili ją uczniowie klasy IV. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez całą społeczność szkolną. Następnie trzecioklasiści zatańczyli poloneza.  Podczas uroczystości usłyszeć można było kilka pieśni patriotycznych („Witaj majowa jutrzenko”, „Jak długo na Wawelu” oraz „Wolność” z repertuaru Marka Grechuty) i wierszy dotyczących uchwalenia pierwszej europejskiej konstytucji. Uczniowie przybliżyli też sytuację polityczną Polski przed jej uchwaleniem, najważniejsze artykuły konstytucji  i jej dalsze losy.  

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors