11212212121212

W dniu dzisiejszym uczniowie klas: V i VII wyjechali na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Odwiedzili raciborską SOWĘ, czyli Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Uczestniczyli też w lekcji muzealnej dotyczącej sposobów pochówku w starożytnym Egipcie. Podczas wizyty w SOWIE, nasi podopieczni mieli okazję spędzenia godziny w Majsterni – miejscu swobodnego tworzenia, w którym wykonuje się różnego rodzaju konstrukcje, bez szczegółowej instrukcji, np. tworzy katapultę lub buduje wieżę. Kolejnych 60 minut spędzili w salach wyposażonych w eksponaty ukazujące doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania.    Podczas lekcji muzealnej, której towarzyszyła prezentacja, dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z mumifikowaniem zwłok, a co najważniejsze, zobaczyli prawdziwą egipską mumię, młodej kobiety Dżed-Amonet-ius-anch.  Ostatnim, najbardziej wyczekiwanym  punktem wycieczki, było pójście na lody i pyszne gofry. Mamy nadzieję, że uczniowie mile spędzili z sobą czas i jeszcze bardziej się zintegrowali. 

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors