11212212121212

Kesja Kolbusz z klasy V Mistrzynią Polski Szkół Podstawowych w Kolarstwie Torowym

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, rower i tekst

Kolarstwo torowe nie należy do najłatwiejszej dyscypliny sportu. Specjalnie zbudowany tor, podobny do bieżni lekkoatletycznych, na łukach jest mocno pochylony (nawet 42 stopnie!), by utrzymać stałą prędkość. Sam rower różni się od tzw. szosówki, gdyż nie ma przerzutek ani hamulców! Trzeba mieć bardzo dużo siły w nogach, by się rozpędzić, wymijać, czy wyhamowywać. Trzeba cały czas pedałować.Uczennica naszej szkoły w Pstrążnej, Kesja Kolbusz Mistrzynią Polski! Jako reprezentantka klubu kolarskiego LUKS FENIKS Czernica, w dniach 2-3 grudnia 2023 roku, podczas Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w Kolarstwie Torowym w Pruszkowie, wzięła udział w czterech konkurencjach. Pierwszego dnia odbyły się dwa wyścigi. W pierwszym , 250m ze startu lotnego zajęła V miejsce, brakło jej mniej niż pół sekundy by znaleźć się na podium. W drugim wyścigu zwanym scratch zdobyła srebrny medal. W kolejnym dniu zawodów w wyścigu eliminacyjnym zdobyła drugie srebro. Ostatni wyścig punktowy przyniósł najwięcej emocji. Kesja wywalczyła złoty medal i koszulkę Mistrza Polski. W tej dyscyplinie to już jej drugie mistrzostwo z rzędu.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, rower i tekst

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors