11212212121212
Flaga

1 marca Waliczycy obchodzą swoje święto narodowe. W tym dniu, w 589 lub 601 roku, zmarł ich patron- święty Dawid. Z tej okazji, w naszej szkole zorganizowany został konkurs dotyczący Walii, jej kultury, geografii, historii oraz wspomnianego świętego. Nie zabrakło też pytań związanych z angielskim- jednym z dwóch oficjalnych języków używanych w Walii. Do konkursu zgłosiło się tylko dwóch uczniów – z czwartej i siódmej klasy, ale poziom ich wiedzy był naprawdę imponujący. Znali nie tylko fakty z życia świętego Dawida, ale i najważniejsze daty z historii Walii, miasta i parki narodowe, nazwy szczytów górskich, charakterystyczne potrawy oraz walijską faunę i florę. Zwycięzcą konkursu został Łukasz z klasy IV. Drugie miejsce zajął jego starszy kolega Patryk. Gratulujemy!

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors