11212212121212

Spotkania z panią sędzią Anną Marią Wesołowską

7 marca br. uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniach z panią sędzią Anną Marią Wesołowską. Tematyka spotkań dostosowana była do wieku słuchaczy, dlatego też odbyły się trzy osobne prelekcje. Miały one miejsce w Szkole Podstawowej w Lyskach. 

Pani Anna Maria Wesołowska- prawniczka, sędzia w stanie spoczynku, inicjatorka programu uczestniczenia młodzieży w rozprawach sądowych jako formy edukacji prawnej, osobowość telewizyjna, znana z serialu ” Sędzia Anna Maria Wesołowska” poruszyła temat odpowiedzialności nieletnich w świetle obowiązujących ustaw. Mówiła także o zagrożeniach czyhających na młodych ludzi we współczesnym świecie. Przypomniała uczniom ich obowiązki wobec rodziny i szkoły. Ochotnicy- przyszli prawnicy, mogli przymierzyć togę pani sędzi, a także potrzymać łańcuch sędziowski. Na koniec, pani sędzia wręczyła dzieciom zdjęcia z autografem. Pozwoliła też sfotografować się ze wszystkimi klasami obecnymi na spotkaniu. 

Mamy nadzieję, że wizyta pani sędzi Wesołowskiej będzie dla uczniów prawdziwą lekcję wychowania. 

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors