11212212121212

10 maja uczniowie klas IV-VII wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Wrocławia –  stolicy Dolnego Śląska. To miasto pełne krasnali, które spotykaliśmy na każdym kroku. Wjechaliśmy po godzinie 7:00. Na miejscu dołączył do nas pan Marcin – wieloletni przewodnik po tym cudownym, starym mieście. W bardzo przystępny i ciekawy sposób przekazał nam wiele informacji na temat Wrocławia i jego bogatej historii. Zobaczyliśmy m.in. Ostrów Tumski ze wspaniałą katedra pw. św. Jana Chrzciciela, Rynek z późnogotyckim Ratuszem, wyglądającym jak domek z piernika oraz średniowieczny pręgierz. O 13:00 pojechaliśmy do największego w Polsce ogrodu zoologicznego, który może się poszczycić 10 000 zwierząt, przedstawicielami ponad 100 gatunków. Największą atrakcją dnia było Afrykarium – oceanarium prezentujące ekosystemy wodne i lądowe fauny Czarnego Lądu. Wielkie akwaria i pływające nad naszymi głowami płaszczki, rekiny, a także  żółwie, sprawiały wrażenie przebywania w głębinach. Do domu wróciliśmy o godzinie 19:00. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy wycieczki byli zadowoleni ze wspólnie spędzonego dnia. 

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on facebook
Facebook

Inne wiadomości:

Newsletter

Wpisz maila jak chcesz otrzymywać aktualne wiadomości

Gallery

Font size
Colors